Resultater Askøyturneringene

Resultater Askøyturneringene

Category : Hovedside

Høstferien er nå ferdig og første helgen i høstferien den 9 – 10 oktober arrangerte Askøy turneringer.

Askøyrekrutten og Askøy Senior ble arrangert og hele 13 spillere fra Sotra BC stillte. Under er det bilde av de 7 som spilte i Askøyrekrutten.

(Fra venstre: Vilde Ekerhovd, Anne Liv Lie, Marie Hove Tennefoss, Kristoffer Gjerde, Andreas Gjerde, Dennis Andersen Moe, Bak: Tom Willy Ystebø)

 

Disse spillerene spilte i askøyrekrutten og for mange av dei var det deres første turnering.

Vedlagt ligger resultatene for Askøyrekrutten og som dere ser så ble det en del gode resultater for Sotra på denne turneringen. Det var også en turnering der våre nye spillere ble bedre kjendt og alle spillerne koste seg veldig.

 

 
DDU13A Damedouble U13A
 
 1. Djerv Spkl. – Badminton – S. Eek Dahl / J. Langum                                          1. plass i pulje 1                                      
 2. Sotra Badminton Club – V. Ekerhovd / A. Lie                                                     2. plass i pulje 1                
DSU13A Damesingle U13A
 
         1. Djerv Spkl. – Badminton – S. Macsali                                                                    Vinner Finale                                           
         2. Sotra Badminton Club – A. Lie                                                                                Taper Finale                                             
         3. Sotra Badminton Club – M. Hove Tennefoss                                                      2. plass i pulje 1                                      
         3. Sotra Badminton Club – V. Ekerhovd                                                                   2. plass i pulje 2                                      

 

HSU11A Herresingle U11A
 
         1. Bergen Badmintonklubb – M. Barth                                                                      Vinner Finale                                           
         2. Bergen Badmintonklubb – H. Opsahl                                                                    Taper Finale                                             
         3. Bergen Badmintonklubb – E. Ytreland                                                                 2. plass i pulje 1                                      
         3. Djerv Spkl. – Badminton – M. Hansen                                                                   2. plass i pulje 2                                      
         5. Sotra Badminton Club – K. Gjerde                                                                        3. plass i pulje 1                                      
         5. Bergen Badmintonklubb – S. Kløvning                                                                 3. plass i pulje 2                                      
         7. Sotra Badminton Club – D. Andersen Moe                                                          4. plass i pulje 1                                      
 
HSU17A Herresingle U17A
 
         1. Bergen Badmintonklubb – S. Honve                                                                     1. plass i pulje 1                                      
         2. Sotra Badminton Club – T. Ystebø                                                                         2. plass i pulje 1                                      
         3. Sotra Badminton Club – A. Gjerde                                                                         3. plass i pulje 1                                      
         4. Bergen Badmintonklubb – H. Opsahl                                                                    4. plass i pulje
MDU13A Mixeddouble U13A
         1. Djerv Spkl. – Badminton – A. Hansen / J. Langum                                            1. plass i pulje 1                                      
         2. Djerv Spkl. – Badminton – O. Karlsen / S. Macsali                                            2. plass i pulje 1                                      
         3. Sotra Badminton Club – V. Ekerhovd / A. Simonsen                                        3. plass i pulje 1                                      
         4. Djerv Spkl. – Badminton – A. Lie / M. Simonsen                                                4. plass i pulje 1                                      
         5. Sotra Badminton Club – K. Gjerde / M. Hove Tennefoss                                5. plass i pulje

(Marie Hove Tennefoss i gang med sin første turnering)

 

Askøy Senior

Askøy Senior ble også spilt og under ligger noen av resultatene:

 

 

HSC Herresingle C
         1. Djerv Spkl. – Badminton – J. Sylta                                                                             Vinner Finale
         2. Sotra Badminton Club – Ø. Telle                                                                              Taper Finale
         3. BSI Badminton – J. Martin                                                                                          2. plass i pulje 1
         3. Djerv Spkl. – Badminton – F. Macsali                                                                       2. plass i pulje 2
         5. BSI Badminton – Å. Rabben                                                                                      3. plass i pulje 1
         5. Askøy Badmintonklubb – S. Hol                                                                               3. plass i pulje

 

 

MDC Mixeddouble C
         1. Verdal Badmintonklubb – H. Vatterholm / R. Sandbakk                                     1. plass i pulje 1
         2. Sotra Badminton Club – M. Melkevik / K. Gundersen                                          2. plass i pulje 1
         3. Stord Badmintonklubb – E. Kjærland / Ø. Telle                                                    3. plass i pulje 1
         4. Verdal Badmintonklubb – A. Rasmussen / K. Julnes                                         4. plass i pulje 1
         5. Askøy Badmintonklubb – B. Karlsen / L. Falck                                                     5. plass i pulje 1

HDB Herredouble B
         1. Bergen Badmintonklubb – I. Teistung / T. Økland                                               Vinner Finale
         2. BSI Badminton – M. Lervåg / A. Halle                                                                     Taper Finale
         3. Bergen Badmintonklubb – J. Oterhals / T. Berger                                               2. plass i pulje 1
         3. Bergen Badmintonklubb – D. White / H. Økland                                                  2. plass i pulje 2
         5. Sotra Badminton Club – R. Sandbakk / R. Dahle                                                3. plass i pulje 1
         5. Askøy Badmintonklubb – A. Rasmussen / S. Lexander                                     3. plass i pulje 2
         7. Sotra Badminton Club – T. Sagstad / K. Gundersen                                           4. plass i pulje

For komplett resultatliste besøk:www.askoybadmintonklubb.no/side10.html


Lokale turneringer

Ranking turneringer

Treningssamlinger